הי, נעים להכיר
אני רונה ואני מעצבת פנים חברתית…
אני מעצבת מקומות ותהליכים בין אנשים למקום, בין ילדים לחוויה, מקומות לקהילה, מרכזי חינוך חדשניים, עסקים ייחודיים ומרחבים עירונים. אני יוצרת מקומות שיש בהם מסר ובשורה חברתית לקהילה, מקומות המבקשים לקדם גם שינוי פיסי אבל גם ליצור ביחד שינוי חברתי.

0537425372
rona@bepo-studio.com

כשהעץ ישן מקבל טוויסט

כשהעץ ישן מקבל טוויסט

עולם המיחזור והשימוש החוזר כבר מזמן הפך לin   בעולם העיצוב.

בהתחלה הכל היה נעשה במחתרת ובצניעות.

כסאות, שולחנות ועוד חפצי אומנות מעץ היו מגיעים לידיהם של אומנים. עם קצת ליטוש, מעט צבע והנה נולד מוצר מתחדש. אם השנים הלך והתמקצע התחום של השימוש החוזר בעץ ומגוון הדברים שנעשו הפכו להיות ממש שפה עיצובית.

בשנים האחרונות העץ הישן קיבל תפנית שהפכה אותו מסתם עוד עץ לעץ שמביא איתו יצירתיות, עיצוביות והוא הלך והשתלב במקומות מתחדשים כחלק ממגמת עיצוב הפנים.

ולא סתם.

העץ מביא איתו עולם שלם נוכחות. הוא משדר ייחוד, עדינות ורכות או חספוס וקשיחות ובדרך כלל רואים עליו את סיפורו רב השנים.

העץ הוא חומר גלם עדין שמושפע מהרוח ומהגשם, מהחום ומהקור. סופג אליו את מציאות חייו: החתכים, השבבים, המכות הצלקות, אך לעולם לא מאבד מאופיו היציב החזק והחם. מושפע ממגע ידי אדם מקבל אליו העץ הישן לא רק חיים חדשים אלה גם מקום של כבוד במתחמים המעוצבים אפילו המפונפנים ביותר אך גם בשל תכונותיו העמידות הוא מוצא את עצמו מתאים גם למקומות רכים ועדינים ולא בכדי.

https://www.pinterest.com/pin/435652963934588986

https://www.pinterest.com/pin/318418636146339625

  https://www.pinterest.com/pin/362750944960584599

לעץ הישן יש ניחוח אחר, יש לו חיים משלו ואפשר לראות בו את סיפור חייו. יש הטוענים שיש לו אופי מחוספס , לא מהוקצע, לא מתייפייף, קצת לא רגיל. חומר שכבר יודע מי הוא ומה הוא. הוא לא מנסה להיות משהו אחר, מתרחק מהמושלם והנקי ומביא איתו חמימות ותחושה שאתה פשוט יכול להיות מי שאתה. כי לעץ יש סמכותיות שקטה ולמרות כל מה שעבר הוא חי בשלום עם סביבתו.

https://www.pinterest.com/pin/218495019399277046

https://www.pinterest.com/pin/438608451191370665/

בתורת האסטיתקה היפנית לאופיים של חומרים האלה קוראים וואבי סאבי. וזאת תורה שלמה של התייחסות ליופי ואסטתיקה בעיצוב המרחב. כזאת שמדברת על להיפרד ממה שלא צריך, לתת מקום וביטוי לדברים הלא שלמים, להדביק את הישן, לתת מקום לפתרונות שנראים שגויים, קצת אחרים ובעיקר לאפשר לחומר להיות חומר בלי לנסות להפוך אותו למשהו אחר.

או כפי שכתב פעם אריק איינשטיין

כל כך הרבה עצים יש בעולם
אז תחת איזה עץ לשבת,
שהצל יפול עלי כולו
ויהיה לי טוב. …

כל כך הרבה דרכים יש בעולם
אז איך אוכל לבחור בדרך
שבה אלך לי עד הסוף
ויהיה לי טוב.

בסטודיו בי.פה אוהבים את העץ. אוהבים אותו כמו שהוא, לא מלוטש, קצת מיושן, לפעמים מחוספס, לפעמים קצת צבוע לפעמים גם לא. אנחנו אוהבים לתת לילדים לעבוד איתו, להרגיש אותו, לנשום אותו, ללטף אותו ולהשתמש בו לרעיונות חדשנים פשוטים ושימושיים. הנה מקבץ של כמה פרטים שתוכננו ונבנו יחד עם תלמידים ואמנים מקומיים.

עיצוב  מרחב בית ספר אולפנה

נגרות: ניב זהר

פינות קפה וישיבה בחוץ בכיפה האקולוגית

ביצוע: ניב זהר

ביצוע :סטודיו יוביקו

בית ספר תיכון רבין פרויקט עיצוב מרחב למידה בשיתוף תלמידים

ביצוע: ניב זהר

פינות ישיבה בשימוש חוזרים של עץ משטחים

ביצוע: ניב זהר

ערוגות לימודיות בשימוש חוזר של  עץ משטחים

ביצוע:: ניב זהר

ביצוע:: איציק עץ

פינות ישיבה בשימוש חוזר של עץ בית ספר חב”ד.

ביצוע: איציק עץ

Sorry, the comment form is closed at this time.