הי, נעים להכיר
אני רונה ואני מעצבת פנים חברתית…
אני מעצבת מקומות ותהליכים בין אנשים למקום, בין ילדים לחוויה, מקומות לקהילה, מרכזי חינוך חדשניים, עסקים ייחודיים ומרחבים עירונים. אני יוצרת מקומות שיש בהם מסר ובשורה חברתית לקהילה, מקומות המבקשים לקדם גם שינוי פיסי אבל גם ליצור ביחד שינוי חברתי.

0537425372
rona@bepo-studio.com
a

החיים עוברים לעיר

החיים עוברים לעיר על זה כבר דובר מזמן ואנחנו רק רוצים לוודא שהיא תהיה מקום שנעים לחיות בו. אבל איך עושים זאת? גישה בינלאומית חדשה שהחלה מתפתחת בשנים האחרונות העוסקת בנושא נקראת “עושים מקומות”. בגישה זו תכנון המרחב העירוני היא פעולה הדורשת שיתוף פעולה עם התושבים לעיתים בהשתתפות מעשית ולעיתים בסיוע לגיבוש צורכי ואופי המקום. בגישה זו מאמינים כי שינויים קטנים יוצרים שינוי גדול וכל שעלינו לעשות כשאנו באים לעצב את המרחב העירוני הוא ראשית לדאוג לתנועה נוחה ומחברת של האנשים, יצירת מרחב צבעוני, מחויך, מניעה לפעולה ובו ניתן למצוא את סיפורה של הקהילה כל זאת כמובן לצד חיזוק הקהילה והכלכלה המקומית. כך אנו מחברים בין אנשים למקומות ומייצרים תחושת מסוגלות, שייכות וזהות מקומית.
הייחודיות של גישה זו היא שאין צורך בשינויים גדולים ושתפקיד התכנון לא נשאר רק בידיהם של אנשי המקצוע: המהנדסים והאדריכלים אלה יוצר שיתוף פעולה חשוב בין אלה לאה.