הי, נעים להכיר
אני רונה ואני מעצבת פנים חברתית…
אני מעצבת מקומות ותהליכים בין אנשים למקום, בין ילדים לחוויה, מקומות לקהילה, מרכזי חינוך חדשניים, עסקים ייחודיים ומרחבים עירונים. אני יוצרת מקומות שיש בהם מסר ובשורה חברתית לקהילה, מקומות המבקשים לקדם גם שינוי פיסי אבל גם ליצור ביחד שינוי חברתי.

0537425372
rona@bepo-studio.com

תכנון אדרירכלי ג’ולי לוי פלד – ניהול וליווי פרויקט רונה גניאל

a

“לעולם אין אנו מחנכים במישרין, אלה בעקיפין, בעזרתה של הסביבה. האם אנו מניחים לסביבות מקריות לעשות את העבודה הזאת, או שאנו מתכננים סביבות במיוחד למטרה זו?”

ג’ון דיואי

ממליצים

האנשים, הקהילה, המקום וההיסטוריה שלו, החזון, הערכים והסיפור המקומי הם מקור ההשראה שלי והם שעוזרים לי לייצר  מקומות שיש בהם את הכוח להוביל גם לשינוי חברתי וליצירת קהילה.

רונה יקרה, הצלחת להגשים לנו חלום של צהרון פונקציונלי ומרהיב שמבטא ומשקף את יכולתיך וכישורייך המקצועיים משלב התכנון המקיף והמדויק ועד לשלב העיצוב והסטילינג הייחודי שאת מביאה. תודה על שהובלת את התהליך ההרחבה והשיפוץ במקצועיות רבה, בפניות וזמינות במשך כל השלבים. אנו ממליצים לכל מי שחולם וזקוק לעזרה לקבל את שרותייך. בהערכה ילדי הצהרון ומשפחת הרמתי

ססיל
צהרון ומשפחת הרמתי

זכינו להנות מהליווי המקצועי והיצירתי של רונה גניאל, במסגרת עיצוב מרחבי למידה חדשניים M-21 בבית ספרנו. רונה פועלת תוך יצירת אווירה מכבדת של הקשבה ושיתוף פעולה, תוך בחינת המרכיבים במרחב והתאמתם לאידיאולוגיה ולייחודיותו של הארגון. במהלך התהליך נחשפנו לרעיונות מעוררי השראה ועד להגשמתם בפועל ליצירת סביבה תומכת למידה, המעוררת סקרנות ומעודדת שיתוף וחשיבה יצירתית ועל כך תודותינו.

אורנית גולדשטיין
מנהלת המרכז לתלמידים מחוננים ומצטיינים

הדרכנו יחד עם רונה קורס בנושא עיצוב מקום חברתי למורים כאמניות ומפיקות מהקהילה. במהלך הקורס נחשפנו לאישיות מרתקת ומקצועית שיודעת ועובדת בשיתוף פעולה מיוחד עם אמנים ואנשי קהילה מגוונים. במהלך הקורס התנסינו במתודות חינוכיות חדשניות ומגוונות, יצאנו לשוטט במרחב העירוני, פגשנו את תושבי המקום ובהובלתה של רונה יצרנו מעגלי שיח לאיתור הצרכים ומיקוד העיצוב במקום שנבחר. אנחנו חייבות לציין שהעבודה עם רונה היתה מיוחדת במינה שונה ומגוונת, שנעה בין חינוך לעיצוב והובילה ליצירת עיצוב מקום ייחודי השותפים לבנייתו אנשים נוספים. עיצוב המקום בו התערבנו ואותו עיצבנו ללא ספק יצר חווית מקום חדשה עבור כל באי המקום. העבודה שלוותה בשילוב קהילה ואמנים נוספים יצרה תוצר צבעוני ומשמעותי ומעבר לאסתטיקה היה יפה לראות איך הגיבו גם אנשים נוספים שנחשפו לפרויקט החדש שנולד. שמחנו לקחת חלק ואף להציג את הפרויקט המיוחד לו היינו שותפים בכנס ארצי שעסק בנושא הפלייסמקינג במכללת ספיר. נהננו מאוד מהעבודה, השותפות ומההכרות עם עולם תוכן חדש ומתוצר סופי מיוחד במינו שיצרנו ביחד ולמען הקהילה. תמיד נשמח לשתף פעולה פעם נוספת.

קרן וטלי
מפיקות אווירה וקונספט

תהליך שיפוץ וחידוש ספריית בי"ס "אלמוג" נעשה בהדרכתה וליוויה של רונה אשר היתה אחראית על פרויקטי עיצוב ספריית בית ספר אלמוג משלב ליווי האדריכלים, הכשרת וליווי הצוות החינוכי למיקוד מטרות וצרכים ועד לביצוע הפרויקט כולו לרונה היה תפקיד חשוב החל משלב התכנון, עבודה מול האדריכלים, הספקים והקבלנים ותכלול כל הפרויקט בעין, יד ורגל מקצועית, ברצינות ובמקצועיות רבה. התחלנו בתהליך פדגוגי עם צוות המורים תוך בחינת הצרכים של ביה"ס (המורים והתלמידים), הערכת המצב הקיים ובניית תוכנית עבודה שבמרכזה תכנון מיטבי ומוקפד המותאם לחזון בית הספר. לאורך כל התהליך נעשתה חשיבה משותפת ומקצועית, ליווי, מעקב והקפדה יתרה על כל פרט ועד לגמר הפרויקט ולתוצר מרהיב של ספריית בית ספר חדשנית, צבעונית וחינוכית. מקום מיוחד שיפתח טעם ותחושה תרבותית איכותית עבור התלמידים, מקום שישקף את התפיסה החינוכית של ביה"ס, שישפיע על חושיהם באמצעות מה שיראו וישמעו סביבם במקום ועל כך תדותינו .

בטי סימלמיץ
מנהלת בית ספר אלמוג

ברצוני להביע את הערכתי העמוקה לרונה על ההדרכה והליווי בתכנון והובלת תהליכים המכוונים לפיתוח סביבות למידה חדשניות בזיקה לזהות הפדגוגית, החינוכית הערכית של בית הספר. רונה בעלת ידע רחב, חשיבה יצירתית והבנה פדגוגית מעמיקה. בעבודתה מעוררת רונה השראה ומקדמת חשיבה מחוץ לקופסא. רונה מזהה את מקורות הכח וצרכי השטח, ומסייעת בטיפול שיתופי פעולה משמעותיים בבית הספר ובקהילה בתהליכי פיתוח המרחבים. העבודה המשותפת עם רונה הוביל לשינוי בצוות החינוכי ביחס לתפיסת המרחב הפיזי ובהקשר לתהליכי למידה – הוראה משמעותיים. תהליך העבודה המשותף מהנה, מאתגר ומחולל שינוי ועל כך תודתי.

עינת חרמוני
מנהלת בית ספר עציון גבר, אילת

"רונה שפירא- גניאל ליוותה את מרכז פסג"ה אילת בתהליכי פיתוח מרחבי למידה משמעותיים ב- 7 השנים האחרונות. תהליך של פיתוח מרחב למידה כלל חשיבה על מהות המרחב, המסר שהוא ישדר, הדרך ושיטות ההוראה- למידה בו. תהליך התכנון נעשה בחשיבה משותפת עם צוות המקום ובאיסוף נתונים מכלל באי המקום באמצעות שאלונים וראיונות. מהלך זה היווה מסד נתונים משמעותי לצורך קבלת החלטות הקשורות בעיצוב המרחבי כך שיהיה פרקטי ומתאים לתרבות הלמידה. לרונה יש יכולת מדהימה בגיוס הקהילה לטובת שיפור פני המקום וזהו חלק בלתי נפרד מיכולותיה הארגוניות לצד יכולת החשיבה היצירתית פורצת הדרך שלה והצורך שלה ללמוד, להתפתח ולהתחדש הופכים לנוסחה מנצחת להצלחה ולייצור מקומות שנעים להיות וללמוד בהם".

רונית בית הלחמי
מנהלת מרכז פסג"ה אילת