הי, נעים להכיר
אני רונה ואני מעצבת פנים חברתית…
אני מעצבת מקומות ותהליכים בין אנשים למקום, בין ילדים לחוויה, מקומות לקהילה, מרכזי חינוך חדשניים, עסקים ייחודיים ומרחבים עירונים. אני יוצרת מקומות שיש בהם מסר ובשורה חברתית לקהילה, מקומות המבקשים לקדם גם שינוי פיסי אבל גם ליצור ביחד שינוי חברתי.

0537425372
rona@bepo-studio.com

קהילתיות : תכנון חצר פסג”ה בשיתוף קהילה.
קהילתיות נוצרת כאשר יש קשר ורלוונטיות בין הקהילה לאנשיה. כשאלה מחוברים למקום מסוים נוצרת גם תחושת מקום והרגשת שייכות. החוקר דיואי הציע לראות את הרעיון של מקום ככלי חינוכי משמעותי. בלימוד המקום, הוא האמין, אנחנו יכולים לחנך מחדש את אומנות החיים במקום ולייצר מקום שטוב לחיות בו.
“חצר פסג”ה” שבקמפוס בן גוריון באילת עוצבה על פי רעיונות הקהילה החיה במקום. באמצעות ראיונות אישיים שקיימנו, אירוע “קפה עולם” אליו הוזמנה הקהילה לצד תהליכי שוטטות המשתתפים העמיקו וחקרו את סביבתם וגיבשו את הצרכים, הצבעוניות והאופן שבו יעוצב המקום.
משפע התהליכים למדנו כי הקהילה מבקשת: מקום למפגש, לכוס קפה, מקום לשבת תחת כיפה השמים לאכול צהרים, מקום לשוחח. מקום שירגיש בית, שיהיה נעים וצבעוני ויאפשר מנוחה בין השיעורים, מקום שייתן ביטוי חברתי למורים ולסטודנטים לעולים החדשים שלומדים באולפן וכך עוצב המקום. ביצירתיות מתפרצת ושילוב של צבעים, חומרי בטון וחידוש ריהוט רחוב ישן יצרנו מרחב עמיד וזמין עבור כל הקהילה הלומדת במרכז פסג”ה ובקמפוס בן גוריון.
היקף הפרויקט: 208 מ”ר
מיקום: חצר פסג”ה קמפוס בן גוריון, אילת.
צילום: peled studios

Category:

Date: