אורבניזם

אורבניזם
מיקום: רח נווה שרת, תל אביב.
היקף הפרויקט: 185 מ”ר.
צילום: רונה גניאל

דופלקס פנטהואס.
משפחה פרומן קנתה דירת דופלקס אבל החליטה להפוך אותו לדירת arbnb. הדירה שממוקמת בצפון הישן של תל אביב משיקה לרחובות הכי תוססים. היה ברור שהם רוצים דירה יוקרתית ומעניינת שתמשוך אליה קהל רחב שאוהב את העיר, הצבעוניות והמרחבים העירוניים השונים.
ההשראה לעיצוב הבית נלקחת מעולם האורבניזם, מהרחוב והסביבה העירונית הצבעונית והתוססת של הרחוב. המטרה הייתה לייצר מרחבים שיש בהם תנועה בין אחד לשני ושניתן לנוע ממקום למקום כשהמרחב כולו פתוח.
באמצעות צורות שהגיעו מהרצוף ועד התקרה ובאמצעות שילוב של משחקי צבעים המגדירים את חווית המקום נוצרו הפרדות סימבוליות. כל מרחב מאפשר פעולה אחרת ויחד עם זאת מחובר ופונה לנוף החלון כך שניתן יהיה לראות את תנועת הרחוב וגינת הבניין וכמובן לקבל אור טבעי. בשעות הערב באמצעות תכנון תאורה המרחבים מקבלים פנים חדשות המדגישות את ייחודיותם ואת המבנה המיוחד שנוצר בדירה בעקבות השימוש בהנמכות והגבהות.
המרחבים הציבוריים תוכננו בחלקים הנמוכים של הדירה והם כוללים מטבח רחב ידיים ופינת בר קטנה לכוס קפה ממנה ניתן להביט לכל הדירה, סלון רחב ידיים בו ניתן לשבת ליד החלון או בסלון, פינת ספרייה בה ניתן לשבת לשחק או להירגע ומסתתר בתוכה תא שירותים מיוחד ונסתר. חדר הורים קטן שמתחבר ומשתלב בכניסה. בקומה השנייה תוכננו שלושה חדרי משפחה כשמיחידת ההורים ניתן להביט לעבר הנעשה בסלון ואל עבר האופק.