תהודה

הספרייה. מקום של כבוד מונח לספריות בפיתוח הדור הצעיר, עם הספר. עידוד לקריאה מתחילה כבר בגיל הרך אך מי שנדבק בחיידק הקריאה לא מפסיק לעולם. ויחד עם זאת הדור של ימנו מספק אין ספור אפשרויות לצריכת תוכן רק לא באמצעות ספרים ולכן היה כאן אתגר כפול כיצד להפוך ספרייה בבית ספר למוקד משיכה עבור תלמידים?

כיצד נגרום להם להתנתק מהנייד ולהישאב לחוויה הקסומה של שיטוט בין ספרים?

כיצד נגרום לתלמידים לחוות באת הספרים על כל עולם, מהטקסטורה שחווים בדפדוף בין הספרים, לריח הספרים, למידע שרץ לך במוח ומפתח קשרים בין חלקים נסתרים ולוקח את הקורא לעולמות אחרים.  לקוראים הותיקים כל זה ברור מאליו אבל לנער/ה הצעירה עולם הספר עתיק כמו הדינוזאורים ואילו הטלפון החכם הפך להיות מרכז עולם.

אז כדי למשוך את הקהל הצעיר יצרנו ספריה שלא ניתן להתעלם ממנה.

זה מתחיל כבר בכניסה האחרת ומיד מושך את באי חטיבת הביניים לבדוק מה זה החדר החדש.

בכניסה לתוך מרחב הספרייה מתגלה ספריה של כ 215 מ"ר שכבר ממבט ראשון מבינים שכאן זה מרחב אחר, שונה בתכלית מכל מרחב הקיים בבית הספר.

מעבר לצבעוניותו הבלתי ניתן להתעלמות המרחב תוכנן כך שיהיה פתוח ויאפשר חיבור בין כל הפונקציות שמספקת הספרייה.

עמדת הספרנית המוארת הנמצאת בכניסה לספריה, עמדות המחשב לחקר, 2 פינות סלון לדיונים חברתיים או סתם לישיבה נוחה עם ספר, כורסאות הבוט המאפשרות התכנסות והתבודדות בתוך מרחב פתוח, ופינות הדיון המשתנות.

כל זאת תוכנן לצד ריהוט פונקציונלי עם גלגלים ננעלים בהם ניתן בכל רגע לשנות את מבנה הספרייה לכל צורת ישיבה שרוצים.

היה ברור שהספרייה תהפוך להיות אזור הכינוס של בית הספר ולכן הוקדם דלפק לשימוש הספרניות עליו ניתן להגיש גם כיבוד לפי מידת הצורך.

מעבר לזה הוכנסו לספריה 10 עמדות עבודה למחשבים ואלפי ספרים חדשים בחלוקה חדשה.

כל זאת עוצב במראה חמים ומזמין שבהחלט יוצר פנינה שונה וייחודית בנוף הבית ספרי.