יזמות

יזמות
מיקום: מרכז פסג”ה אילת בתוך קמפוס בן גוריון.
היקף הפרויקט: 40 מ”ר
צילום: Peled Studios

“המקום” – מרכז לפיתוח יזמות חינוכית.
יזמות מבוססת על יצירתיות. באמצעותה ניתן ליצור פתרונות מקוריים ולא שגרתיים לצרכים או אתגרים באמצעות שימוש במגוון צרכים ופתרונות. יזמות מחייבת אותנו להיות מעשיים, להפוך רעיון למעשה, ליצירה. כשאתה מתחיל ליצור אתה הופך לאיש מעשה המטביע חותם. המחשבה היוזמת הולכת וממשיכה להתפתח ולנבוע ואינה נגמרת לעולם גם כשהרעיון כבר מומש כי אצל האדם היזם המחשבה היא תמיד מה יהיה הדבר הבא שאצור.
כדי לעורר את היצירתיות ולהפוך את רעיון היזם ממחשבה למעשה יצרנו ב”המקום” חדר עבודה המאפשר למורה היזם לעבור דרך כל שלבי היצירה. יצרנו מקום לחיפוש שיכול להתקיים בסלון לסיעור מוחות או מול עמדת המחשב הצופה לנוף הגינה לחיפוש המידע הרלוונטי, יצרנו שולחן ישיבות בו ניתן להקרין את המצגות בטלוויזיה או לרשום את מטרות השיחה ישר על השולחן כי הוא עצמו יוצר כלוח מחיק. בנוסף והיות והחשיבה היוזמת היצירתית יכולה להגיע בהבזקים הפכנו את קירות “המקום” למקום בו ניתן לכתוב ולהביע או באמצעות גיר או באמצעות טוש מחיק.
בעיצוב המקום וכדי להגדיר את מרחבי הפעילות השתמשנו בריצוף, הנמכות תקרה, תאורה משתנה וצבעים מגוונים. כמו כן לקחנו אלמנטים מוכרים מעולם החינוך כגון: לוח גיר, לוח מחיק ושילבנו אותם במקומות שונים במרחב תוך שאנו מאפשרים למורים לצייר על קירות ושולחנות המקום. הטוויסט הקטן והחביב בשילוב מגוון צבעים וחומרים בתוך חדר קטן אפשר לנו להרכיב מחדש את המרובע הכיתתי ולהפוך אותו למרחב צבעוני, יצירתי המעורר מחשבה אחרת.